Japonští teenageři, kteří nesnídají, začínají dřív sexuálně žít

Mladí lidé v Japonsku, kteří vynechávají snídani, začínají se sexuálním životem dřív než ostatní, co řádně snídají. Vyplynulo to z nedávného průzkumu tamního lékařského sdružení, o kterém informuje agentura Reuters.

Spojitost mezi snídaní a sexem je patrně třeba hledat v rodinném životě teenagerů, řekl Kunio Kitamura ze Sdružení pro plánování rodičovství, které průzkum provedlo. Na vzorku 1500 osob zkoumali sexuální zkušenosti, rodinné vztahy a životní styl japonských žen a mužů ve věku od 16 do 49 let.
Průměrný věk první sexuální zkušenosti u mladých lidí, kteří na střední škole pravidelně snídali, byl 19,4 roku ve srovnání se 17,5 roku u ostatních, kteří snídani vynechávali.
„Skutečnost, že lidé nesnídají, něco vypovídá o jejich rodinné situaci,“ podotkl Kitamura. „Namísto obviňovaní mladých, že začínají se sexem příliš brzy, je třeba zjistit, v jakém prostředí vyrůstali.“ Průzkum zaměřený na možnosti omezení nechtěných těhotenství také ukázal, že se sexem začínají dříve ti, kteří mají konflikty se svými matkami. Poprvé se milují průměrně v 16 letech oproti 19 letům u teenagerů, jež jsou s matkami zadobře.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.