Novoroční předsevzetí prý mohou napáchat víc zla než užitku

Více škody než užitku prý mohou napáchat předsevzetí, které lidé dělají v prvních hodinách nového roku. Upozorňuje na to britská dobročinná organizace Mind, která se zabývá psychickým zdravím. Vzkazuje lidem, aby si na začátku roku nekladli zbytečné cíle, jejichž nesplnění se může podepsat na jejich pocitech a náladách, napsala na svých internetových stránkách BBC.

Organizace varuje, že ti, kteří si naplánují, že musejí zhubnout nebo že podniknou změnu v práci, si zadělávají na to, aby si vytvořili negativní obraz sebe samotných. Když se jim předsevzetí nepodaří plnit, mohou propadat pocitům selhání a nedostatečnosti.
„Trestáme se za nedostatky, které si na sobě uvědomujeme, a klademe si nerealistické cíle, jak změníme své chování,“ říká předseda organizace Mind Paul Farmer. „Takže není překvapením, že když se nám nepodaří předsevzetí dodržet, jsme na tom ještě hůř než na začátku,“ dodává.
Místo toho, aby si lidé stanovovali vysoké cíle, je podle Mind lepší být aktivní, protože i trocha pohybu spouští endorfiny, které „obstarávají“ dobrou náladu a chodit do přírody. Sebevědomí zase lidem dodá, když se naučí něco nového naučí a dobře se budou cítit, když pomohou někomu ve svém okolí.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.