Pomocníci pro přípravu zdravějších jídel

Spousta z nás stále nevěří tomu, že lze vařit lehká, zdravá jídla, která jsou přitom chutná. Docílit maximální chuti však lze poměrně jednoduše i u zdravých variant všemožných pokrmů. Jen to chce znát pár triků, jak na to.


Jíst zdravě nemusí nutně znamenat vzdát se oblíbených jídel. Vaše recepty lze snadno upravit tak, aby byly lehčí. Například lze použít nepřilnavé nádobí, aby se snížila potřeba oleje na vaření, zeleninu lze vařit v páře, přičemž si zachová cenné výživové látky a rýži můžete připravit v rýžovaru, který ji zbaví nadbytečných sacharidů. Podívejte se na další pomocníky, kteří vám na cestě ke zdravější stravě budou hodit.

Pomůže vám mimo jiné i domácí pekárna, ve které si můžete připravit nejen vlastní chleba. Konkrétně plně automatická domácí pekárna ETA Delicca II 7149 90030 je k dispozici v designovém nerezovém provedení a s přehledným displejem s dotykovým ovládáním. Připravíte s ní komplet chléb včetně jeho celozrnných a bezlepkových variant. A kromě toho třeba i těsto na koláče, sekanou nebo džemy a jogurty. Zařízení s příkonem 850 W disponuje i šikovnými funkcemi typu automatického udržování teploty nebo odloženého startu.

Přemýšleli jste vždycky, jak připravit dokonalou rýži? Že se vám při vaření rýže vždycky slepí? Řešením je víceúčelový rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT, s jehož pomocí dokonale připravíte jakýkoliv druh rýže, a ještě mnohem víc. Je totiž vybaven šesti nastavitelnými režimy, a tak si poradí i s luštěninami, ovesnou kaší nebo polévkami. Díky funkcím opětovného ohřevu, časovače nebo „udržovače tepla“ keep warm na vás vaše jídlo může ve vybranou chvíli čekat přesně tak teplé, jak teplé ho potřebujete. Navíc jako jediný dokáže automaticky oddělit přebytečné cukry od škrobu, takže si rýži vychutnáte zdravěji než kdykoli před tím.

Nic není tak trendy v oblasti zdravé přípravy jídla jako pomalé vaření. S tím vám může pomoci pomalý hrnec Russell Hobbs 25630-56 Sous-Vide, jenž nabízí kapacitu 6,5 litru a vejde se tak do něj až osm porcí. Metoda sous-vide se od ostatních odlišuje tím, že se při ní jídlo vaří za přesné teploty ve vzduchotěsném obalu umístěném ve vodní lázni. Maso, ryby nebo ovoce se v pomalém hrnci vaří i několik hodin, ale nemusíte se bát, že by vám takové vaření nějak výrazně zvedlo účty za elektřinu – maximální výkon je totiž 350 W a ani této hodnoty při vaření běžně nedosáhnete. Potřebné teploty jsou zde totiž mnohem nižší než třeba při běžném pečení v troubě.

Potřebné vitamíny do sebe nejlépe dostanete formou ovocných a zeleninových smoothie, nebo chcete-li koktejlů. K tomuto účelu se určitě bude hodit smoothie mixér, třeba Nutribullet NB606DG s nádobkou o objemu 0,7 litru a 6křídlovou extrakční čepelí, která ovoce a zeleninu spolehlivě rozdrtí na minimální kousíčky. Mixér se chlubí i obrovským poloměrem míchání (7,5 cm) a cyklónovým efektem, které zajišťují rychlou práci (jen 30 sekund) a vysokou účinnost při plném výkonu (600 W).

A nakonec tu máme tip na parní hrnec Tefal VC204810 ultra compact. Ten dokáže opět zdravým způsobem připravit vaše oblíbená jídla. Díky chytrým funkcím, jako je 60minutový časovač, světelný indikátor ohřevu, přehledný ukazatel hladiny vody a neomezené používání s možností doplňování vody během vaření, se parní hrnec Tefal VC204810 UltraCompact rychle naučíte používat. Systém pro vaření ve třech mísách má velkou kapacitu a dokáže vařit v páře ve všech třech najednou, což vám ušetří čas při přípravě velkých porcí jídla pro zvláštní příležitosti, velké rodiny i každodenní použití.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.