Problémy s vyprazdňováním

Otázka

Dobrý den, je mi 23 let a poslední týden mám problémy s vyprazdňováním. Nejprve jsem měla zácpu, která poté přešla v průjem. Poté jsem dva dny na záchodě nebyla a následující den jsem měla ve stolici docela velké kusy hlenu. Po dvou dnech jsem byla opět, tentokrát bez hlenu, ale zase průjem. Nevím, jestli to může mít souvislost, že jsem se před třemi týdny vrátila z dovolené v Egyptě, a také jsem předtím brala antibiotika. Koupila jsem si zatím laktobacily.

Odpověď

Jiné problémy nemám, nemám zvýšenou teplotu ani nezvracím. Jen bolesti břicha při průjmu, jinak nic. Občas mě také pobolívá v levé části podbřišku (bolest není nesnesitelná – jen takové pnutí – občas). Nevím, jestli to může být odezva na Egypt, antibiotika nebo popř. stres. Prosím jen o váš názor. Děkuji.

MUDr. Marta Šimůnková:
Může to být odezva na Egypt, antibiotika i stres. Pokračujte v léčbě probiotiky (lactobacilus). Pokud se do deseti dnů – 2 týdnů stav nezlepší, vyhledejte lékaře. Pokud by se přidaly další obtíže (např. krev ve stolici), konzultujte stav dříve.