Pupínek na zadku či vzdorující plechovka – důvod volat záchranku

Pupínek na zadku, kočičí konzerva, která nejde otevřít, nebo donáška pizzy do domu. To jsou některé z důvodů, kvůli nimž lidé v poslední době zavolali na záchrannou službu australského státu Nový Jižní Wales. A jakkoli mohou absurdní telefonáty vzbudit úsměv, představují zdržení operátora, které může v krajním případě jiného člověka stát život, napsala australská tisková agentura AAP.

Záchranka proto připravila novou televizní reklamu, která je první svého druhu ve státě Nový Jižní Wales. Vysvětluje v ní lidem podstatu tohoto problému a doufá, že se tak podaří snížit počet zbytečných telefonátů. Služba uvádí, že průměrně jde o jeden až dva podobné hovory denně, ale podle operátorů linky na čísle sestávajícím z tří nul je tento problém čím dál tím horší.

„Měli jsme tu člověka, který byl celý den na dostizích, bolely ho nohy, nemohl dojít domů, a tak si zavolal sanitku,“ říká operátorka linky v Sydny Kath Woolfendenová. „Pak tu byl někdo, koho už tři dny bolely zuby, ale najednou se rozhodl, že bez záchranky už to nevydrží. A zatím posledního jsem měla na drátě dneska ráno, volal, že má na zadku pupínek a chtěl sanitku,“ dodává.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.