Vánoční hvězdy na střední Moravě prospějí těžce nemocným dětem

Těžce nemocné pacienty dětského hemato-onkologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci mohou i letos podpořit lidé na střední Moravě nákupem květiny zvané vánoční hvězda. Veřejnou sbírku pořádá Šance – sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí již podvanácté. Květiny, jimiž lze ozdobit vánoční stůl, si budou moci zájemci pořídit například v Olomouci, Litovli, Hranicích či Zábřehu, sdělila organizátorka sbírky Eva Dvořáková.

Prodej květin bude zahájen 25. listopadu a potrvá do 10. prosince. Výtěžek půjde na humanizaci léčby malých pacientů například s leukémií či nádorovými onemocněními. „Rozšířili jsme sociální program, který finančně pomáhá rodinám nemocných dětí. Část financí použijeme na rekondiční pobyty pro děti po náročné léčbě,“ uvedla Dvořáková. Sdružení podle ní přispívá například i na úhradu poplatků za pobyt v nemocnici, které mohou rodiny dlouhodobě nemocných dětí velmi zatěžovat.
V minulém roce činil výtěžek sbírky rekordních 1,15 milionu korun, celková suma za 11 ročníků dosáhla 5,7 milionu korun. Cena květiny je 50 nebo 100 korun dle velikosti.
Celou akci připravují a organizují bez nároku na odměnu léčené děti, jejich rodiče, příbuzní či studenti. Prodejními místy budou obdobně jako v minulých letech vybraná obchodní centra, školy, firmy, galerie či městský klub.
Sdružení Šance je dobrovolnou organizací založenou v roce 1991. Jeho posláním je humanizovat náročnou protinádorovou léčbu dětí a usnadňovat jejich návrat do běžného života.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.