Žiju stejně jako TY 2009!

Pod tímto názvem proběhne už druhý víkendový festival bez hranic, zajímavá akce pro celou rodinu. Uskuteční se v pátek 5. června od 16 hodin a v sobotu 6. června od 10 hodin na Pankrácké pláni v Praze 4.

Handicapovaný neznamená méněcenný nebo horší

„Na počátku byla myšlenka a zájem udělat velký zábavný víkend, který představí život postižených lidí od narození po stáří trochu jinak. Lidé s handicapem jsou stále pro některé z nás ti, kterým se má uhýbat z cesty nebo ti, kteří potřebují politování a k ničemu nejsou. Toto chceme vyvrátit právě touto ojedinělou aktivitou. Postižení se nám bez problémů dokážou vyrovnat. Potřebují dostat pouze šanci,“ říká Hana Potměšilová, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který je organizátorem celé akce.

Něco vidět je jiné, než to samé osobně zažít

„Chceme, aby si každý mohl vyzkoušet na vlastní kůži, s čím vším se musí zdravotně postižení lidé vyrovnávat každý den. Potkáte se s lidmi, které nezlomilo jejich postižení, ale stalo se odrazovým můstkem pro další život“, dodává Lenka Kohoutová, předsedkyně správní rady fondu.

Kdybychom nestrhli k pomoci další nadšence, tato akce by nikdy nevznikla. V podstatě všichni účinkující se vzdali svých honorářů, získali jsme velkou podporu a pomoc od sponzorů a v neposlední řadě je zapotřebí zmínit velmi vstřícný přístup radnice Městské části Prahy 4 a Magistrátu hlavního města Prahy,“ doplňuje Lenka Kohoutová.

Připravena je řada zajímavých atrakcí a disciplín

Na návštěvníky čeká ledová bruslařská plocha, lezecká stěna, lukostřelba, zvuková střelnice, nárazový trenažér, sportovně – zdravotní městečko, soutěže o ceny, centrum podnikání zdravotně znevýhodněných, módní přehlídka, hlavolamy, vůz „zdravých zubů“, asistenční vozy hasičského záchranného sboru, potápění, dětské městečko a mnoho dalšího. Svoji premiéru zde bude mít projekt Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením značka „Práce postižených“, jejímž cílem je marketingově podpořit výrobky, které prokazatelně vyrobily, balily či kompletovaly osoby se zdravotním znevýhodněním.

Bude příležitost vyzkoušet si slepeckou nebo vozíčkářskou dráhu, poznat na vlastní kůži, jak a kde vnímají překážky postižení, tam, kde je zdravý běžně nečeká.

Na akci se představí na pět desítek společností, které mají zkušenosti s integrací, vzděláváním a zaměstnáváním osob se zdravotním postižením. Po celý víkend si může každý přijít zkusit změřit síly nejenom ve sportovních disciplínách, ale na své si přijdou milovníci malování keramiky, zdobení triček, thai chi, výroby šperků, podnikání. Dozvíte se také, jak je důležitá hipoterapie a co dobrého přináší pro postižené lidi např. Pomocné tlapky.

Svým hudebním vystoupením se do akce zapojí například Sestry Steinovy, Bengas, Lenka Dusilová, Post-it, Tam Tam Orchestra, Vladivojna, Tereza Černochová, Ondřej Ruml, Divná parta, Slávek Janda + SJB, Eggnoise a další.

Podrobné informace o akci najdete na stránkách www.zijustejnejakoty.cz nebo na www.nfozp.cz. Vstup na akci zdarma.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.