Australan Frazer pracuje na vakcíně proti rakovině kůže

Australský vědec Ian Frazer, který se zasloužil o objev vakcíny proti rakovině děložního čípku, pracuje na očkovací látce účinné proti rakovině kůže. První testy na lidech by mohly začít příští rok. Informoval o tom australský list The Sunday Telegraph.

Frazer řekl, že vakcína by mohla být k dispozici do pěti až deseti let. Zkoušky prováděné dosud na myších byli úspěšné.
Očkovány by pak měly být deseti- až dvanáctileté děti. V Austrálii má rakovinu kůže 380.000 lidí a ročně na toto onemocnění zemře 1600 Australanů.
Frazer pracuje na univerzitě v Queenslandu a jeho dílem je vakcína Gardasil, která je používána k očkování proti rakovině děložního čípku.
David Currow z organizace Cancer Australia, která podporuje výzkum léčby rakoviny, ale připomíná, že stejně jako tato Gardasil funguje jenom u 70 procent případů, bude nutné počítat s tím, že ani vakcína proti rakovině kůže nebude chránit stoprocentně. „Nejlepší způsob, jak omezit riziko rakoviny kůže, je nevystavovat se slunci,“ řekl.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.