Bezpečné chytré hodinky pro seniory s funkcí videohovorů

Společnost TCL Communication začala v České republice a na Slovensku prodávat chytré hodinky TCL MOVETIME Family Watch MT40S, které jsou svými funkcemi určeny zejména seniorům. Novinka podporuje datové 4G připojení, díky čemuž mohou být senioři i na dálku neustále v kontaktu se svými blízkými za pomoci funkcí videohovorů, obousměrného volání a posílání hlasových nebo obrazových zpráv. Hodinky lze propojit s jakýmkoli chytrým telefonem s operačním systémem Android nebo iOS, a to prostřednictvím aplikace TCL CONNECT.

Novinka nabízí nejen snadno čitelná písmena a jednoduché ovládání ale i spoustu užitečných funkcí včetně sledování polohy, tlačítko SOS pro případy nouze, připomenutí dávkování léků, monitoring spánku nebo sledování pohybových aktivit. Hodinky TCL MOVETIME Family Watch MT40S se prodávají v decentní černé barvě za cenu 2990 Kč včetně DPH, resp. 119 eur včetně DPH.

„Nejen v době koronavirové pandemie, kdy se lidé se svými rodiči nebo prarodiči nemohou vídat osobně, představují chytré hodinky užitečný nástroj, jak být se svými blízkými v kontaktu alespoň na dálku,“ říká Tomáš Chrastil, Country Manager společnosti TCL Communication pro Česko a Slovensko. „Právě starší členové rodiny potřebují vědět, že se o ně zajímáte a že vám na nich záleží. Díky svým funkcím mohou hodinky posloužit nejen jako bezpečnostní pojistka v případě nenadálé události, ale I motivovat seniory ke každodenním pohybovým aktivitám nebo je upozornit, aby si včas vzali lék.”

Buďte ve spojení se svými blízkými

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch MT40S disponují rychlým 4G (LTE) připojením, které v kombinaci se zabudovanou kamerou umožňují jednoduše navazovat videohovory. Samozřejmostí je také obousměrné volání, příjem textových zpráv nebo skupinové konverzace. Přehledný 1,3palcový displej nabízí dostatečně velké a snadno čitelné písmo a intuitivní uživatelské rozhraní, díky kterému si s hodinkami porozumějí i ti, kteří mívají obavy z moderních technologií.

Zajistěte jim bezpečí – určování polohy a tlačítko SOS

U nových seniorských hodinek TCL MOVETIME Family Watch MT40S je kladen velký důraz na bezpečnost. Díky funkci geolokace můžete neustále sledovat polohu seniora v reálném čase. Pokud tedy ztratí orientaci, můžete snadno určit jeho polohu na mapě a pomoci mu najít správnou cestu. V případně skutečné nouze nebo ohrožení stačí, když senior podrží SOS tlačítko po dobu tří sekund, a hodinky okamžitě začnou vytáčet předvolená telefonní čísla osob, kterým majitel hodinek důvěřuje a mohou mu pomoci.

Aktivní a zdravý životní styl

Seniorské hodinky od TCL nabízejí řadu funkcí, které pohlídají to nejdůležitější. Z vašeho smartphonu lze na dálku pomocí mobilní aplikace nastavit seniorovi nejrůznější upomínky. Takto ho můžete upozornit třeba na včasné dávkování léků, návštěvu lékaře nebo motivovat k pohybu. Hodinky mají krokoměr, měří ušlou vzdálenost nebo spálené kalorie a mohou seniora i upozornit na dlouhou pohybovou nečinnost. Hodinky dokážou monitoritorovat také kvalitu spánku na základě spánkových cyklů (fáze hlubokého či lehkého spánku).

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.