Jak na čelistní klouby a únavu

Otázka

Dobrý den, při kontrole na rehabilitaci mi zjistili, že mám hypermobilní páteř i klouby. Absolvovala jsem několik rehabilitací a nyní mi ještě lékař zjistil, že mi jdou nesouměrně panty. Byla jsem tedy odeslána na vyšetření, kde mi doktor pouhým dotekem zjistil, že mi vypadávají čelistní klouby, přičemž mi ale řekl, že se to spraví jen cvičením a tím, že nebudu otvírat pusu a vše si budu krájet. Tak se chci zeptat, zda je to pravda, zda se s tím opravdu nedá nic jiného dělat.

Odpověď

Také mi řekl, že to je příčinou mé časté bolesti hlavy. A druhá otázka – jsem hodně často unavená, ráno vstanu do práce (dělám na úřadě) ve čtvrt na sedm, ve čtvrt na čtyři přijdu domů, jdu si lehnout, vzbudím se třeba kolem sedmé, najím se a jdu zase spát. O víkendu, když můžu, tak spím třeba do jedné hodiny po poledni a večer v šest bych zase nejradši šla spát. Mému okolí je to už divné, že tak hodně spím. Nenapadá vás možná příčina mé únavy a ospalosti? Děkuji.

MUDr. Marta Šimůnková:
Lékař má pravdu, čelistní klouby se operují výjimečně. Pokud chcete odhalit příčinu únavy a ospalosti, vypravte se za praktickým lékařem a domluvte se na vyšetření.