Nárok na sanitu

Má matka (77 let) je špatně pohyblivá, po operaci páteře s trvalým poškozením míchy. V současné době jí byla diagnostikována cukrovka. Obvodní lékařka jí napsala lístek na sanitku pro cestu na diabetologii, tam ji po vyšetření objednali na kontrolu, ale sanitku napsat odmítli. Měli na to právo?

Předepsat dopravu je oprávněn lékař odesílajícího zdravotnické zařízení. I u plánovaného kontrolního vyšetření vypisuje žádanku ke zdravotnímu transportu lékař toho smluvního zařízení, které o kontrole rozhodlo. To platí v případě, že je zjevné, že se zdravotní stav pacienta nezmění a bude i v termínu kontroly zdravotní doprava nezbytná.

Jedna odpověď k “Nárok na sanitu”

  1. Ševčík 23.4.2017 7:56

    Mamince jsem musel objednat sanitu na chirur.ambulanci zpět jsme sanitu dostali ale na cestu do nemocnice mi lístek nevystavili že to musí obvodní lékař,může ho vystavit
    obvodní lékař ?

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.