New York uvažuje o zákazu rozdávání hraček ve fast foodech

Někteří představitelé města New York navrhují zákaz rozdávání hraček v restauracích s rychlým občerstvením. Zákaz by podle jednoho z navrhovatelů snížil přitažlivost těchto restaurací pro děti, a přispěl tak k tomu, aby se děti stravovaly zdravěji.

„Městská rada může podpořit rodiče (ve snaze o zdravější stravování dětí) tím, že odvětví rychlého občerstvení zkomplikuje používání bezohledných marketingových praktik zaměřených na děti,“ uvedl podle agentury Reuters radní Leroy Comrie.

Podobný zákaz byl již schválen v San Francisku, kde by měl vstoupit v platnost na začátku prosince. Proti takovýmto zákazům se staví například řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald’s. Ředitel firmy pro newyorský region Mason Smoot uvedl, že zákaz rozdávání hraček problémy s dětskou obezitou nevyřeší. Smoot rovněž upozornil, že děti jí v McDonald’s v průměru pouze zhruba třikrát měsíčně, jinak se stravují ve škole, doma, či jinde. „Nabízíme zákazníkům možnost volby a věříme, že dokážou učinit pro svou rodinu správná rozhodnutí. Politici by to měli dělat stejně,“ dodal.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.