Pracovní úraz – zlomené prsty

Dobrý den, mám takový dotaz. Při pracovním úrazu jsem si zlomil prsty. Bezpečnost práce jsem nijak neporušil. Na co všechno mám nárok? Děkuji.

JUDr. Ondřej Dostál:
S největší pravděpodobností půjde o pracovní úraz, pro který je možno požadovat odškodnění ve smyslu pracovněprávních předpisů. Jeho výše závisí na lékařském zhodnocení vašeho zranění. Doporučuji, abyste se v této věci obrátil na vašeho ošetřujícího lékaře.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.