Starší lidé potřebují méně spánku a ten jim nechybí

Starší lidé mají přirozeně menší potřebu spánku než mladší. Spánek jim přitom nechybí a mohou být přes den méně unavení. Vědecký tým z univerzity v britském Surrey pod vedením Derka-Jana Dijka rovněž zjistil, že starší lidé se v noci častěji probouzejí. Studie dnes byla zveřejněna v odborném časopise Sleep.

Noční spánek lidí ve věkové skupině 66 až 83 let je v průměru o 20 minut kratší než u osob ve věku od 40 do 55 let. Spánek této věkové skupiny je zase o 23 minut kratší než u mladých lidí od 20. do 30. roku života.

Vědci stále spolehlivě neobjasnili příčinu klesající potřeby spánku. Mohlo by to však údajně souviset s hormonálními změnami nebo změnami v mozku.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.