Zneužívaným ženám dle lékařů hrozí vyšší riziko srdečních chorob

Ženy, které byly v dětství zneužívány, čelí až o dvě třetiny vyššímu riziku, že budou v dospělosti trpět srdečními chorobami. Ukázala to lékařská studie amerických odborníků, o které informovala agentura Reuters. 

Odborníci zjistili, že zneužívané ženy se častěji přejídaly, užívaly v nadměrné míře alkohol nebo kouřily. Zlozvyk si osvojily, protože jim pomáhal překonat trauma, které v dětství utrpěly. 

Studie dále ukázala, že snadněji propadaly nezdravému životnímu stylu i ženy, které byly v dětství psychicky týrány. Dopady psychického násilí byly zcela stejné jako zdravotní následky u žen, které v dětství někdo sexuálně zneužil. 

Lékaři při studii hodnotili zdravotní stav 67.000 žen, z nichž devět procent bylo v dětství vystaveno psychickému týrání a 11 procent bylo znásilněno. Studie ukázala, že ženy vystavené jednomu nebo druhému způsobu násilí, byly o 62 procent náchylnější k tomu, aby později během života dostaly infarkt nebo srdeční chorobu.   

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.