Více než třetina psů v Británii má nadváhu

Více než třetina psů v Británii trpí nadváhou, varovala dnes veterinární charitativní organizace PDSA. Podle ní by navíc tento podíl mohl během nadcházejících tří let vzrůst až na polovinu, pokud majitelé nezmění zvyky svých zvířecích miláčků.

V průzkumu provedeném u asi 30.000 psů v uplynulých čtyřech letech PDSA zjistila, že 35 procent z nich váží víc, než by mělo. Podle PDSA je na vině především špatná strava psů a nedostatek pohybu.

Organizace uvedla, že majitelé krmí zvířata mimo jiné zbytky od oběda, tučnými masy, sýrem, prasečíma ušima, brambůrky či sušenkami. Kolem půl milionu psů není každodenně venčeno na vycházkách.

Před čtyřmi lety mělo přitom podle průzkumu nadváhu jen 21 procent psů v Británii. Z toho lze usuzovat, že udrží-li se současný trend, může být do roku 2013 tlustá skoro polovina psů.

„Tisíce domácích zvířat má kvalitu a průměrnou délku života sníženy v důsledku obezity,“ podotkl veterinář PDSA.

Na propagaci zdravějšího životního stylu domácích mazlíčků organizace obnovila svou každoroční soutěž v hubnutí Pet Fit Club, v níž deset zvířat s nadváhou dostane šanci podstoupit zdarma stodenní dietetický a kondiční program pod dohledem veterinářů PDSA.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.