Podceňované chlamydie

Chlamydiové infekce jsou diagnostický a léčebný kříž, rébus, oříšek. Žijí si klidně a nenápadně v hostitelských buňkách lidského těla, často bez známky jakéhokoli zánětu. I proto je obtížné na ně při stanovování diagnózy pomýšlet.  Projevy chlamydiových infekcí jsou u pacientů různé – může to být namátkou únava, spavost, ale také oční potíže nebo infekce dýchacích či urogenitálních cest. Chlamydie je zapotřebí mít na paměti. V přiloženém dokumentu najdete doporučený postup při diagnostice chlamydií.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.

Související dokumenty