Těhotenství

Těhotenství, porod, šestinedělí, laktace

Reprodukční medicína jde v Česku neustále kupředu a právě i díky inovacím a novým metodám je možné provádět ty nejpřesnější testy, které pomáhají předcházet případným komplikacím s těhotenstvím. Jak to ale chodí jinde ve světě? Péče a postupy v jiných státech se mohou lišit od toho, co u nás považuj ..
Každý z nás už určitě slyšel o využívání pupečníkové krve a kmenových buněk v ní obsažených pro moderní regenerativní medicínu. Pupečníková krev je krev právě narozeného dítěte, která zůstává v placentě a v pupečníku po přestřižení pupeční šňůry. Spolu s pupečníkovou tkání jsou bohatým zdrojem kmeno ..
Umělé oplodnění je dnes pro mnoho párů jedinou možností, jak mít dítě. Výběr kliniky reprodukční medicíny je tak obvykle prvním krokem, který musí pár udělat. Je přitom velmi důležité zjistit si předem o jednotlivých zařízeních maximum informací a až poté se rozhodovat, kam zamířit. Na druhou stranu ..
Může za problémy s otěhotněním strava či sex ve špatný čas?
Několikaměsíční bezvýsledná snaha o otěhotnění může vyvolat pochybnosti a hledání viníka. Snaha o rozšíření rodiny se tak může stát psychicky velmi náročnou a vyčerpávající. Ještě než začnete panikařit a myslet na pomoc v podobě umělého oplodnění, je vhodné vyzkoušet několik změn v každodenní rutině ..
antikoncepci ano
Hormonální antikoncepce dále už jen (HA) je v současné době nejúčinnější metodou ochrany proti nechtěnému otěhotnění. Kombinovaná HA je složena ze dvou skupin ženských hormonů, a to gestagenů a estrogenů zastoupených v různé koncentraci. Každá skupina koncentrací estrogenu; od 95% estrogenová antiko ..